12 kwietnia wreszcie będę mogła podzielić się z Tobą, moja droga słuchaczko / mój drogi słuchaczu, pierwszą piosenką, promującą nowy album. Krążek otrzymał tytuł RETRONOWA, a piosenka, która będzie pierwszym singlem, jest zatytułowania „Gdy Przychodzi Noc”.

Cieszę się, że wreszcie to nastąpi, bo zbyt długo trzymałam ten krążek w szufladzie. Gdy zaczynaliśmy nagrania, chciałam, żeby piosenki, które nagramy dawał wytchnienie i szczęście. Wiem, że kojarzy się to na pierwszy rzut oka z prymitywizmem i beztroską głupotą, ale nie o takie szczęście mi chodziło. Raczej o to, którego doświadczamy, gdy czasem odpuścimy. Gdy coś zrozumiemy i zaakceptujemy. Coś? Chyba zwłaszcza siebie 🙂 Jest to związane z samorozwojem i dobrymi emocjami, które często w sobie blokujemy, atakowani milionem negatywnych informacji i zbędnych, często durnych oczekiwań wobec siebie samych i świata.

Jest w tym wielka moc, że muzyka dociera do krwioobiegu i trafia do serca. Może nieść ważne informacje, wiem o tym, więc staram się w tych swoich piosenkach dzielić się tym co dla mnie ważne. Posłuchajcie więc proszę, o czym opowiadam na płycie RETRONOWA, a jeśli komukolwiek z Was w chociażby najmniejszym stopniu, ta muzyka da na moment poczucie szczęścia czy oddechu, to potraktuję to jako osiągnięcie zamierzonego celu i swój mały sukces 🙂

A! Dodam jeszcze, że usłyszycie na tej płycie prawdziwych kozaków jeśli chodzi o grę na instrumentach 🙂 Mój genialny zespół oraz goście, stanęli na wysokości zadania i choć nagraliśmy wszystko nowocześnie, to inspiracja, zaczerpnięta z motownowego grania jest słyszalna wsamych kompozycjach. Stąd też ten paradoksalny tytuł.

Na koniec dodam, że całość materiału nagraliśmy na setkę, czyli bez poprawek, bez czyszczenia czegokolwiek, włącznie z wokalami. Jedynie chórki dogrywałam w naszym domowym studio. Myślę sobie, że w czasach komputerowego brzmienia i nienaturalnej poprawności, jest to atrybut tej płyty. Wszystkie piosenki napisałam wspólnie z Bartkiem Niebieleckim, który wyprodukował ten album i chwała mu za to 🙂

Miłego słuchania, już za moment 🙂