Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie. Śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowskia, Anna Serafińska, Iwona Zasuwa czy Piotr Hajduk. Obecnie sama  prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Już od ósmego roku życia występowała na scenie, podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej, które często wygrywała. Jako dwunastolatka brała udział w musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy „Piotruś Pan”, wystawianym w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, w którym grała jedną z głównych ról – Wandy.

Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była również wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. W efekcie, wydana w pośpiechu pierwsza płyta Alicji nie spełniła oczekiwań publiczności, a w szczególności recenzentów. Alicja koncertowała przez dwa lata po sukcesie w „Idolu”, a następnie zdecydowała się zejść ze scyny, aby skupić się na studiach i na swoim muzycznym rozwoju. Po 5 latach wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band, uznawanym za jeden z najlepszych zespołów okołobluesowych w kraju.

Do solowej kariery powróciła autoską płytą, zatytułowaną Vintage, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa. Singlami promującymi krążek były piosenki: Jest Jak Jest, I Woke Up So Happy oraz Nie Tak. Do udziału w nagraniach artystka zaprosiła wybitnego skrzypka Adama Bałdycha oraz równie znanego na światowej scenie harmonijkarza Bartka Łęczyckiego.

Jej trzecim solowym krążkiem jest płyta Retronowa, utrzymana w stylistyce Motown, bogata w energetyczne i melodyjne piosenki. Przy współpracy nad tym krążkiem brali udział muzycy z zespołu Alicji: Łukasz Damrych, Adam Kabaciński, Bartek Miarka i Bartosz Niebielecki oraz inni muzycy z Wrocławia.

Obecnie Alicja pracuje nad swoim najnowszym albumem, który jak już dziś deklaruje, jest dla niej wyjątkowo ważny. Roboczy tytuł krążka to „Islands”. Znajdą się na nim utwory, które Alicja skomponowała na gitarze akustycznej, gdy jeszcze nie planowała wydawania kolejnej płyty, a pisanie piosenek stało się dla niej czymś bardzo organicznym, oczyszczającym i niezwykle potrzebnym. Efektem chwil, w których ciszę wypełniał głos i dźwięki gitary, są bardzo melodyjne i poruszające piosenki.