Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie, w dorosłość wchodziła w pędzącej, owładniętej showbiznesem Warszawie, obecnie mieszka we Wrocławiu. Alicja śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowskia, Anna Serafińska czy Iwona Zasuwa. Obecnie sama od czasu do czasu prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Już od ósmego roku życia występowała na scenie, podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej, które często wygrywała. Jako dwunastolatka brała udział w musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy „Piotruś Pan”, wystawianym w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, w którym grała jedną z głównych ról – Wandy.

Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była również wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah, jednej z ulubionych polskich wokalistek Alicji. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. W efekcie, wydana w pośpiechu pierwsza płyta Alicji nie spełniła oczekiwań publiczności, a w szczególności recenzentów. Alicja koncertowała przez dwa lata po sukcesie w „Idolu”, a następnie zdecydowała się zejść ze scyny, aby skupić się na studiach i na swoim muzycznym rozwoju. Po 5 latach wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band, uznawanym za jeden z najlepszych zespołów okołobluesowych w kraju. Do solowej kariery powróciła 2 lata temu autoską płytą, zatytułowaną Vintage, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa.

Singlami promującymi krążek są piosenki: Jest Jak Jest, I Woke Up So Happy oraz Nie Tak. Do udziału w nagraniach artystka zaprosiła wybitnego skrzypka Adama Bałdycha oraz równie znanego na światowej scenie harmonijkarza Bartek Łęczycki. Alicja współpracuje z Łukaszem Damrychem, Bartkiem Miarką, Bartoszem Niebieleckim i Adamem Kabacińskim, którzy obecnie tworzą jej zespół.

W repertuarze koncertowym, poza piosenkami z płyty „Vintage”, znajdą się również covery doskonałych, soulowych utworów Ala Greena, Steviego Wondera czy Amy Winehouse, których twórczość dla Alicji jest ważną inspiracją. Ostatnio wydaną piosenką Alicji jest utwór „Sisterhood”, który stanowi protest song przeciwko złemu traktowaniu kobiet.

Artystka zapowiada, że brzmienie Motown jest dla niej kierunkiem przewodnim przy tworzeniu nowych piosenek. Kolejna płyta jest już w trakcie nagrań.